WSOP: 1982 és 1983

|

WSOP - 1982

Helyszín: Bininon's Horseshoe

Az 1982-es WSOP több szempontból is emlékezetes volt, hiszen a pókervilág egyik leghíresebb írója David Sklansky ekkor szerezte első karkötőit, valamint a történelem folyamán először, a főversenyre három számjegyű versenyző nevezett.

13 mellékversenyt rendeztek, melyek többnyire alacsony nevezési díjúak voltak (9 verseny nevezési díja nem haladta meg az $1,000-t), így még nagyobb közönség számára vált elérhetővé a WSOP.

A versenysorozaton két játékos is két-két karkötőt szerzett - a lowball játékok mestere Billy Baxter a $2,500-os A-5 drawpókerben és a $10,000-os 2-7 drawpókerben diadalmaskodott, míg a fent említett David Sklansky az $1,000-os draw high, és a $800-os vegyes páros számban állhatott fel a dobogó legtetejére.

A főversenyre elképesztő 104 ember nevezett, így a verseny összdíjazása először lépte át az $1,000,000-os határt. A legjobb 4-be sztárjátékosok jutottak - a kétszeres világbajnok Doyle Brunson, a jelenleg öt WSOP karkötővel rendelkező Berry Johnston, Dewey Tomko és Jack Straus.

A döntő heads-upban végül Dewey Tomko és Jack Straus találkozott. Az utolsó leosztásban Straus tízes párral legyőzte Tomko osztott négyeseit és megszerezte a bajnoki címet valamint a velejáró fél millió dollárt. Tomko a jelenlegi két világbajnoki ezüst érme közül az elsőt szerezte meg ezen a versenyen.

Helyszín: Binion's Horseshoe

1983 történelmi év volt. A játékpalettán először jelent meg az omaha, először nyerte meg a WSOP-t egy szatellitről bejutó versenyző és először végzett fizetős helyen egy nem-amerikai játékos. Sőt rekord hosszúságú heads-upban dőlt el a főverseny bajnoki címe, mely több mint két évtizeddel később, 2006-ban dőlt meg.

Akárcsak egy évvel korábban 13 mellékversenyt rendeztek. David Baxter nyerte az $1,500-os no limit hold'em versenyt, míg David Skalansky szerezte meg az első helyet az újonnan megrendezett $1,000-os limit omaha eseményen.

Az 1980-as és 1981-es világbajnok Stu Ungar ismét remekelt, az $5,000 nevezési díjú hétlapos stud versenyt nyerte meg.

A főversenyre 108-an neveztek, így a nyereményalap ismét egy millió dollár fölé kúszott. A történelem során először egy külföldi versenyző is fizetős helyre ért az amerikai nagyversenyen - az ír Donnacha O'Dea a hatodik helyen végzett, amiért $43,200-t kapott.

A döntő asztalra ismét bekerült a kétszeres világbajnok Doyle Brunson, aki nem sokkal csúszott le harmadik világbajnoki címéről - a pókerlegenda bronz érmet szerzett.
A verseny heads-upjában Tom McEvoy és Rod Peate találkozott. Több mint hét óra játékot követően végül McEvoy végzett az első helyen, amiért $540,000-t kapott.

Sikerével McEvoy második győzelmét szerezte meg a versenysorozaton, pár nappal korábban az $1,000-os limit hold'em versenyen nyert.